Kas ir viroterapija?

Onkolītiskā viroterapija ir vēža ārstēšana, izmantojot īpašu vīrusu, kurš spēj atrast un iznīcināt ļaundabīgā audzēja šūnas cilvēka organismā.

Pēc ievadīšanas cilvēka organismā vīruss atrod un inficē ļaundabīgā audzēja šūnas. Šo procesu sauc par onkotropismu. Vīruss vairojas ļaundabīgā audzēja šūnās un tās iznīcina. Šo procesu sauc par onkolīzi. Vīrusi ne tikai iznīcina vēža šūnas, bet arī mobilizē organisma imūnsistēmas dabīgās aizsargspējas, tai skaitā pret audzēja šūnām.

Viroterapijas, tāpat kā staru un ķīmijterapijas, mērķis ir vēža šūnas, taču viroterapijai ir vairākas būtiskas priekšrocības:

  • viroterapija selektīvi iznīcina audzēja šūnas, nebojājot veselās organisma šūnas;

  • viroterapija stimulē organisma dabiskās aizsargspējas, aktivējot imūnsistēmu, kuru nomāc citas ārstēšanas metodes;

  • viroterapiju var izmantot audzējiem, kuri nav jutīgi pret staru un ķīmijterapiju, piemēram melanomai;

  • viroterapiju var lietot dažādos ārstniecības etapos: pirms vai pēc operācijas, kā arī staru vai ķīmijterapijas starplaikos.

Viroterapija ir atzīta par drošu un efektīvu vēža ārstēšanas metodi. Tā ir organismam saudzējoša ārstēšanas metode ar minimālām blaknēm. Visbiežāk novērotā blakne ir nedaudz paaugstināta (subfebrīla) temperatūra (līdz 37,5°C) no vienas līdz trim dienām.Plašāka informācija: www.virotherapy.eu